با این ترفندهای روانشناسی ذهن دیگران را بخوانید

چشم ها

■اگر شخصی از جنس مونث با شما سخن میگوید و یا لحظه ی رویارویی  بی اختیار  با دستش  مچ دست دیگر را  لمس میکتد در لحظه ی آبتدایی  مکالمه با شما   و  یا بند ساعت مچی اش را بی سبب لمس میکند در لحظه ی نخستین برخورد  و همزمان با لبخند و گشاده رویی به شما سلام میگوید و از خیرگی به چشمان شما  واهمه  ندارد    مطمین باشید  به احتمال بسیار بالا و غریب به یقین  شیفته ی شماست.   و به شما علاقه دارد . 

■اگر برق چشمان شخصی حین عبور از کنارش  شما را میگیرد و  نگاهش گره ی کوری میخورد به نگاه تان  و در بدو  این  خیرگی  در لحظه ی رویارویی   به  شرم و حیا  ختم نمیشود و  طرف مقابل از ادامه  دادن  این  خیرگی   دست نمیکشد و انقدر زول میزند به چشمان تان   که  شما  را  از  روی  میبرد و از سر محفوظ به حیایی و شرم   مقابلش کم می آورید و خودتان نگاهتان را میدزدید و بی اختیار به پایین نگاه میکنید   یعنی که هم شما به او خیلی علاقه دارید و همچنین او  به شما‌   .  ولی  علاقه ی شما از جنس  پاک تری  نسبت به  علاقه ی او  می باشد .      

■شخصی که دفعات پی در پی در یک مقطع   با شما حین مواجهه    به تخم چشمانتان  بیش از حد زول میزند    دو  حالت را  در بر میگیرد  
۱_ اگر  که  او   نگاهش غمگین است    یعنی  او   نسبت به شما   کشش دارد  و   از نوع  یک همکلامی  و یا  معاششرت از جنس   پاک  و  همدم بی کسی ها     اندیشیده  است ‌
۲_  اگر نگاهش  شیطنت آمیز باشد و  لبخند را در چشمان و چهره اش  حس کنید  یعنی  وی  کمی  اهل شیطنت  است  و از سر  تنوع طلبی   و شاید  کمی  خلا   جنسی  به  شما  اندیشیده است ‌ . 


■   ♡    خانمها  را  کاملا  از جنس نگاهشان میتوان  شناخت   و مرد ها  را  از   زبان بدن شان

اگر  جنس مذکر  حین مواجهه با شما   بی اختیار   سریع سینه اش را سپر میکند  و  حالتی  می ایستد که  گویی خواسته  قدش  را   بلند تر از  حقیقی   نمایش  دهد   یعنی  به  شما  کشش  و علاقه دارد .   

  اگر  کسی به دفعات  با شما چشم در چشم میشود و کمی این خیرگی  غیر عادی است     بدانید که او چششمانش  نافذ  است   و حرفی برای گفتن دارد  که بدلیل  وجود فاصله ها  از  گفتنش  ناتوان  است.   


چشمان   هرگز دروغ  نمیگویند


اگر کسی را که میشناختید   به یکباره  تغییر  میکند و   حین مکالمه  از چشم در چشم شدن  با شما  پرهیز میکند   دو حالت  دارد
۱_ یا  غمی دارد و دلش شکسته است   
۲_ یا از دست شما  بیش از حد  رنجیده  و  حتی  به مرز  دلشکستگی  رسیده . وبلاگ ایلامی در این گزارش ترفندهایی به شما یاد خواهیم داد که با آن ها دست کمی از یک پیشگو نخواهید داشت.
ذهن به مجموعه ای از توانایی‌های فکری می گویند. ذهن شامل هوشیاری، تصورات، ادراک، تفکر، قضاوت، زبان و حافظه می‌شود. در واقع ذهن را اندیشه تعریف می‌کنند. ذهن دارای قدرت تصور، تشخیص و قدردانی است.  ذهن کار پردازش احساسات و عواطف را به خوبی برعهده دارد.
برای همه مان پیش آمده که گاهی آرزو کرده ایم که کاش می توانستیم ذهن دیگران را بخوانیم و بفهمیم به چه فکر می کنند، انگار که از قدرتی جادویی برخوردار باشیم. اما اگر به شما بگوییم که می توانید تنها با دقت به زبان بدن آدم ها واقعاً ذهن شان را بخوانید چه؟

گاهی ممکن است به خاطر اشتباه بودن حرکت بدنی، از کلمات – با همه ی قدرت زیادی که دارند – برداشت دیگری شود. با این حال، بیشتر زبان بدن ما به ناخودآگاه ما مربوط می شود و ما به خود می آییم و می بینیم دست به کارهایی زدیم که به قدری ناخودآگاه صورت گرفتند که تازه بعد از انجام شان به آن ها پی بردیم.

در ادامه ترفندهایی به شما یاد خواهیم داد که با آن ها دست کمی از یک پیشگو نخواهید داشت.

۱- به چشم هایش دقت کنید
نگاه کردن به سمت راست و بالا نشانه ی دروغگویی است چون با این کار تخیل فرد فعال می شود. اما نگاه به سمت چپ و پایین هنگام صحبت کردن نشان می دهد که آن شخص یا در حال به یاد آوردن چیزی است یا دارد فکرش را جمع می کند.

۲- اگر زیاد سر تکان می داد
گاهی وقتی مشغول صحبت درباره ی چیزی هستیم که شخص مقابل مان علاقه ای به آن ندارد، ممکن است آن شخص شروع کند به پشت هم و بیش از حد تکان دادن سر خود. اگر در حال توضیح موضوعی برای کسی بودید و دیدید بیش از حد سر خود را تکان می دهد یعنی شک دارد که بتواند طبق توضیحات شما عمل کند. به همین دلیل باید حواس خود را جمع کنید و اگر متوجه این حرکت در شخص مقابل تان شدید، شمرده تر صحبت کنید و سعی کنید آن را به شکل دیگری بیان کنید تا متوجه توضیحات شما شود.

۳- ادای خندیدن را در می آورد
بیشتر ما از چین و چروک هایی که زودتر از موعد سر و کله شان دور چشم هایمان پیدا شده دل خوشی نداریم. اما چیزی که نمی دانیم این است که همین چین و چروک ها می توانند بگویند که خنده ی یک شخص واقعی است یا ساختگی. چون خنده ی ساختگی مسری نیست و بنابراین چشم ها هم همراه لب ها نمی خندند.

۴- فک خود را فشار می دهد
فشار دادن فک نشانه ی اضطراب است. اگر متوجه شدید شخص مقابل تان فک خود را فشار می دهد، معنایش این است که دارد به چیز اضطراب آوری فکر می کند. این اتفاق به طور ناخودآگاه می افتد، چه آن شخص خود متوجهش باشد و چه نه.

۵- از کجا بفهمیم احساسش ساختگی نیست؟
بلند کردن دست به طور کامل و با یک حالت راحت، تصویر قدرتمند و مسلطی به شخص می دهد. برعکس، بالا آوردن دست تا پایین سر نشان دهنده ی نداشتن حس امنیت روانی و خجالتی بودن است.

۷- از کف دست هایش چشم برندارید
بسیاری از حالت های دست می توانند معنی یا معانی ای داشته باشند. دو مورد از آن ها هست که می خواهیم درموردش صحبت کنیم. اگر کف دست هایتان رو به بالا بود یعنی دارید چیزی را پیشنهاد می دهید یا سؤال می کنید. اما اگر کف دست هایتان رو به پایین بود یعنی دارید چیزی را دستور می دهید یا تقاضا می کنید.

۸- به فاصله اش تا خودتان دقت کنید
برای اینکه متوجه شوید شخص مقابل تان از شما خوشش می آید یا نه، دقت کنید که چقدر نزدیک به شما ایستاده. و اگر به شخص مقابل تان نزدیک شدید و او به عقب رفت، ممکن است معنی اش آن باشد که این رابطه متقابل نیست. حتی گاهی ممکن است بتوان از روی فاصله ی فیزیکی میان دو نفر به رابطه ی آن ها پی برد.

#مریم_ریاحی #همخانه #رمان_همخانه #نویسندگی_خلاق #همبودگاه

" این مطلب از وبلاگ ilami گردآوری شده است و فقط جنبه سرگرمی دارد."